Пошук
 

Хімічні пілінги

Хімічні пілінги – косметологічна процедура, ціллю якої є злущення (ексфоліація) шарів шкіри за допомогою контрольованих хімічних агентів (кислот).

Дію кислот шкіра сприймає, як пошкодження і починає активно відновлюватись: збільшується вироблення (синтез) колагену, еластину, гіалуронової кислоти, прискорюється відновлення клітин . Як результат – покращується зовнішній вигляд і текстура шкіри, звужуються пори, регулюється діяльність сальних залоз. Рельєф і тон шкіри вирівнюється, зменшуються дефекти (пігментні плями, рубці), підвищується тонус шкіри (ліфтинговий ефект ), розгладжуються зморшки.

Хімічний пілінг досягає різної глибини в залежності від виду кислоти, її концентрації у % і pH. Чим нижче рН і чим більший відсоток кислоти, тим вона агресивніша, і навпаки.

Для того, щоб процедура була ефективною , косметолог оцінює тип і стан шкіри. Деякі види пілінгів потребують передпілінгової підготовки – призначення в домашній догляд бустерів (розчинів із низькою концентрацією кислот).

Пілінги підбираються з урахуванням мети лікування, індивідуальних особливостей пацієнта, його фототипу шкіри. Також призначаються лікувальні догляди після пілінгу (живлення, зволоження) та креми з якісними сучасними сонцезахисними фільтрами.

Хімічні пілінги поділяються на види:

 1. Поверхневий пілінг – злущується лише верхній , роговий шар епідермісу. Це кислоти в низьких концентраціях (%) . Після поверхневого пілінгу покращується колір та рельєф шкіри. Злущений роговий шар починає активно відновлюватись, кількість його шарів збільшується. І шкіра виглядає гладшою.
 2. Серединний пілінг – повністю видаляє епідерміс, доходить до серединного шару шкіри – дерми. Тому ми бачимо почервоніння і лущення. Епідерміс надалі повністю відновлюється.
 3. Глибокий пілінг – працює також в дермі, але глибше, в ретикулярному шарі, де розміщується сітка з колагенових, еластичних волокон. Цей вид пілінгу стимулює вироблення нового колагену і реконструкцію волокон еластину, внаслідок чого відбувається яскраве омолодження шкіри. Але глибокі пілінги проводяться в спеціалізованих клініках, в умовах стаціонару. Це, як правило, апаратне лікування лазером.

Лікарі – косметологи на практиці користуються поверхневими, поверхнево – серединними, серединними пілінгами.

Хімічні пілінги – це високоефективна терапія старіння шкіри, вугревої хвороби (акне), гіперпігментацій, покращення стану рубців.

Проведений курс пілінгу дозволяє зберегти здоровий вигляд шкіри, покращити її текстуру, колір, забезпечити омолодження та запобігти подальшому старінню шкіри.

І трішки інформації про кислоти:

Молочна кислота – гарно зволожує, підходить для тонкої, сухої та в’янучої шкіри.

Гліколева кислота – в основному антивікова, ущільнює дерму, стимулює вироблення колагену. Також звужує пори, покращує стан рубців – постакне.

Саліцилова кислота – для «проблемників», ефективно злущує нашарування клітин, що заблоковують протоки сальних залоз, регулює виділення шкірного сала, зменшує розмір пор.

Мигдалева кислота – універсальна, підходить для всіх типів шкіри.

Трихлороцтова кислота (ТСА) – серединний пілінг, потужне лікування старіння, рубців – постакне, стрій, гіперкератозу, дисхромій і пігментних плям.

Комбіновані пілінги – поєднання кількох видів кислот, що дозволяє вирішувати різні проблеми шкіри в одній процедурі. Можуть крім кислот доповнюватись іншими лікувальними комплексами, що мають додатковий, наприклад, заспокійливий, ліфтинговий ефект.

Покази до проведення хімічних пілінгів:

 1. Всі етапи старіння шкіри:
  – Перший етап: дрібні мімічні зморшки, нерівний тон шкіри, тускла шкіра.
  – Другий етап старіння шкіри: дрібні та мімічні зморшки, помірне фотостаріння, незначна атонія (знижений тонус шкіри).
  – Третій етап: середні і глибокі зморшки, помірне фотостаріння, виражена дисхромія, виражена атонія шкіри.
  – Четвертий етап старіння шкіри: виражене фотостаріння, глибокі зморшки, виражена атонія.
 2. Гіперпігментації, пігментні плями, дисхромії (сонячне і вікове лентіго, мелазма, хлоазма, веснянки), віковий кератоз.
 3. Вульгарні вугрі (акне): розширені пори, гіперкератоз, комедони, запальні акне, плями-постакне (запальна пігментація після акне).
 4. Себорейний дерматит.
 5. Рубці-постакне, стрії.
 6. Рожеві вугрі (розацеа).
 7. Шкіра курця.

Протипокази до проведення хімічних пілінгів:

 • Вагітність і годування груддю
 • Герпес
 • Епілепсія
 • Онкологічні захворювання
 • Інфекційні зхворювання
 • Загострення вугревої хвороби
 • Екзема
 • Псоріаз
 • Атопічний дерматит
 • Рожеві вугрі (папуло-пустульозна форма)
 • Травми та рани шкіри обличчя
 • Серцева, ниркова, печінкова недостатність
 • Фототипи шкіри – 4 – 6
 • Індивідуальна непереносимість компонентів препарату