Пошук
 

Контурна пластика

Контурна пластика – популярний та актуальний метод корекції естетичних недоліків обличчя.

Суть методу полягає у введенні на рівні дерми, гіподерми, супраперіостально препаратів – наповнювачів (філерів), які призначені відновити утрачений об’єм, відкоригувати середні і глибокі зморшки, моделювати і покращити контури обличчя в різних його зонах. Філери сприяють регенерації шкіри та профілактиці старіння.

Філери – препарати на основі монофазної гіалуронової кислоти, отриманої шляхом біоферментації з поперечними зв’язками нетваринного походження. За допомогою поперечних зв’язків молекули гіалуронової кислоти зшиваються між собою. Така гіалуронова кислота називається ретикульованою, а зшивання називається крослінкінгом.

Ступінь крослінкінгу (ретикуляції, зшиття) зумовлює щільність препарату і тривалість його дії. Тобто, чим вища концентрація гіалуронової кислоти і чим вища її ретикуляція – тим щільніший препарат і тим повільніше він біодеградуватиме (біодеградація – природнє розщеплення філера за допомогою фермента – гіалуронідази , який розщеплює в організмі людини гіалуронову кислоту, як і введену у вигляді філера, так і власну). Крослінгування гіалуронової кислоти зумовлює однорідність, еластичність, щільність філера з високими показниками ефективності і пролонгованою дією до 9 – 12 місяців .

Препарат повинен обирати лікар за такими параметрами:

 1. Якісний – це повинен бути медичний препарат із сертифікацією ISO та маркуванням CE. Зареєстрований в Україні.
 2. Безпечний – сертифікація забезпечує високий контроль під час виробництва. Мінімальна кількість домішок. Низький вміст незв’язаного з гіалуроновою кислотою зшиваючого агента BDDE (не більше – 0,4). Відсутність молекул кисню.
 3. Ефективний – лікар обирає препарат певного ступеню ретикуляції (філер, волюм тощо) в залежності від виявленої естетичної проблеми. Нові покоління філерів – онорідні , гомогенні, легко та плавно вводяться. Високий комфорт для пацієнта, менший ризик утворення синців.
 4. Стійкий – новітні запатентовані технології дозволили отримати філери із більш вираженими і стійкими результатами корекції і підвищеною безпекою. Відбувається повільна біодеградація препарату під впливом власного ферменту гіалуронідази, що забезпечує природній тривалий результат.

Основні запити пацієнтів сьогодні – це забрати з обличчя негативний вектор (опущені кутики рота, зморшки – маріонетки, опущені вниз структури обличчя під впливом гравітаційного птозу та внаслідок переважання роботи м’язів –депресорів (опускаючих вниз, отримати більш чіткі риси обличчя, відповідати по віку своїй соціальній групі (не виглядати старіше однолітків), відповідати сучасним тенденціям краси.

Основні проблеми, що з’являються з віком:

 1. Деградація якості шкіри: поява тонких ліній, пори, провисання, втрата сяяння, порушений тон обличчя.
 2. Зміни форми: поява зморшок, втрата і зміщення об’ємів.
 3. Негативна міміка: створений гіперактивністю м’язів постійний вираз гніву, втоми, страху, відрази, здивування, ненависті.

Крім того, відбувається старіння губ: стоншується шкіра губ, зменшується їх наповненість, губи стають плоскіші, збільшується відстань від носа до верхньої губи та зменшується відстань від нижньої губи до підборіддя, може зникати контур та з’являються поперечні кисетні зморшки.

При огляді лікар:

 1. Виясняє потреби і очікування пацієнта.
 2. Оцінює ізотип обличчя (овальне, серцевидне, грушовидне, квадратне, кругле, видовжене).
 3. Оцінює морфотип старіння (дрібнозморшкуватий, втомлений, мускульний, деформаційний).
 4. Оцінює якість шкіри та підшкірної жирової клітковини.
 5. М’язи обличчя (симетричність, гіпертонус депресорів).
 6. Стан кісток (з віком та під впливом гіпертонусу (надмірної активності м’язів) відбувається резорбція (розсмоктування) кісток та їх стоншення, розвивається остеопороз. Кути щелепи стають невиразними.
 7. Важливе значення також має оцінка прикусу.

Завершується огляд разом із пацієнтом перед дзеркалом.

Контурна пластика на сучасному етапі – це, як правило, комплекс заходів, які сумарно вирішать проблему.

Мезотерапія, біоревіталізація, плазмотерапія – вирішать проблему якості шкіри. Філери – відновлять об’єми та контури. Ботулінотерапія – усуне надмірну активність м’язів. Ферменти здатні усунути друге підборіддя та провисання в області щік, зробити овал чітким (при деформаційному типі старіння).

Тільки індивідуальний, комплексний та поетапний підхід дозволить досягти найкращих результатів та насолоджуватись молодим, сяючим і здоровим обличчям.