Біоревіталізація являє собою ін’єкційний метод інтрадермального (внутрішньошкірного ) введення препаратів штучно синтезованої гіалуронової кислоти у вигляді стерильного, в’язко-еластичного, очищеного, ізотонічного, прозорого, біодеградуючого гелю.
Біоревіталізація являє собою ін’єкційний метод інтрадермального (внутрішньошкірного ) введення препаратів штучно синтезованої гіалуронової кислоти у вигляді стерильного, в’язко-еластичного, очищеного, ізотонічного, прозорого, біодеградуючого гелю.
Гіалурована кислота є високомолекулярною, тобто її молекулярна маса – 1000 000 – 1300 000 Дальтон (8 – 10 мг/мл –1 %).
Препарат розпізнається шкірою, як своя власна гіалуронова кислота.
Вперше, термін “біоревіталізація” запропонували італійські вчені Ді П’єтро і Ді Санте, які вивчали процеси регенерації шкіри. Вони помітили, що на перших етапах загоєння рани на пошкодженій поверхні шкіри синтезується велика кількість гіалуронової кислоти, що є важливою умовою повноцінного відновлення тканин.
Тоді вчені спробували просто ввести гіалуронову кислоту під неушкоджену шкіру. Ефект був таким самим: почалось потужне відновлення шкіри. На цьому і була заснована методика омолодження, що отримала назву біоревіталізація.
Гіалуронова кислота – основний структурний елемент сполучної тканини в нашому організмі. Без неї шкіра не могла б утримувати вологу. Одна молекула гіалуронової кислоти може зв’язати і утримати 200—500 молекул води. Забезпечуючи зволоження шкіри, гіалуронова кислота забезпечує її молодість.
В 2007 році вчені також доказали, що одночасно із гідратацією шкіри відбувається стимуляція синтезу колагену і зниження швидкості його руйнування. Отже, біоревітлізація – не тільки тривале зволоження шкіри і відновлення її властивостей, але й потужний ліфтинг за рахунок заново сформованих волокон дерми.
Біоревіталізація являється стимулюючою терапією: шкіра під впливом препаратів гіалуронової кислоти реставрує себе сама.
Високомолекулярна гіалуронова кислота після введення в дерму, під дією фермента – гіалуронідази поступово розщеплюється з утворенням олігосахаридів і низькомолекулярних фрагментів, які володіють біологічною активністю.
Спеціальна формула біоревіталізанта дозволяє введеній гіалуроновій кислоті знаходитись в дермі досить тривлий час (10 і більше днів) і весь час відбувається утворення нових олігосахаридів і низькомолекулярних фрагментів гіалуронової кислоти в зоні довкола введеного препарату і це стимулює фібробласти (клітини шкіри, що виробляють гіалуронову кислоту).
Препарати гіалуронової кислоти з молекулярною масою близько 1000 000 Дальтон мають достатню в’язкість, щоб не розтікатись після введення в дерму. Тоді для ферменту гіалуронідази будуть доступні лише ті молекули, які розміщені на поверхні введеного біоревіталізанта. Гіалуронідаза розщеплюватиме гіалуронову кислоту поступово, біодеградація відбуватиметься не менше, ніж 10 днів. А це забезпечить тривалу стимуляцію специфічних рецепторів СD44, розміщених на фібробластах. Фібробласти почнуть активно виробляти ( ендогенну ) гіалуронову кислоту, яка і забезпечує тривалі результати омолодження шкіри.
Біоревіталізація проводиться на шкірі обличчя, шиї, зони декольте, шкірі кистей рук. В принципі, біоревіталізацію можна проводити в будь-якій зоні.
Тривалість процедури – 30—50 хвилин, в залежності від зони. Больових відчуттів практично немає за рахунок місцевого знеболення кремом – анестетиком. Після процедури може бути незначне почервоніння та набряклість шкіри, що досить швидко минає. Така реакція шкіри є нормою. В місцях введення препарату контуруються папули, які утримуються декілька днів (2—3 дні), що також є нормою.
За 3—4 дні до проведення процедури не рекомендується приймати аспірин і інші ліки, які мають жарознижуючу і пртизапальну дію. За добу до процедури не можна вживати алкоголь.
Після проведеної біоревіталізації потрібно відмовитись від активного перебування на сонці протягом 4—5 днів, не відвідувати сауну, баню, щоб не посилилась запальна реакція і не утворилась гіперпігментація в місці вколів. Рекомендовано обмежити заняття спортом протягом 4—5 днів.